Która sieć oferuje najlepszy mobilny internet ?
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Netia
Cyfrowy Polsat

Ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna sieć 5G

Dodano: 11.05.2020

 

 

W poniedziałek 11 maja Plus uruchomił pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. W zasięgu sieci nowej generacji znajduje się obecnie około 900 tys. osób. Jest to na razie pierwszy etap budowy ogólnopolskiej sieci 5G w całej Polsce. W następnym etapie zasięgiem sieci zostaną objęci mieszkańcy całej Warszawy i jej aglomeracji. Dzięki temu wkrótce w zasięgu sieci 5G znajdzie się ponad 3 mln osób. 

 

Nadajniki 5G zainstalowane zostały na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

 

Na początku z nowej sieci będą mogli korzystać klienci ofert abonamentowych Plusa mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Klienci ci muszą niestety posiadać sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

 

Oferta cenowa taryf 5G zostanie przedstawiona przez Plusa w najbliższym czasie. W pierwszych miesiącach transmisja danych w 5G będzie dostępna w ramach pakietów internetowych w aktualnie dostępnych abonamentach.

 

 

Autor:
Źródło:
Zobacz więcej nowości

2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net