Która sieć oferuje najlepszy mobilny internet ?
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Netia
Cyfrowy Polsat

Ranking operatorów wg prędkości internetu LTE

Dodano: 10.08.2018

 

 

 

Test prędkości mobilnego internetu - Ranking operatorów: sierpień 2018

 

Serwis Rfbenchmark.pl regularnie publikuje wyniki testów prędkości transmisji danych uzyskach w sieciach operatorów mobilnego internetu. W sierpniu zaszły znaczące zmiany w wynikach operatorów z tzw. ,,wielkiej czwórki". Pierwsze miejsce w zakresie średniej szybkości pobierania danych, zajęła sieć Orange (34,53 Mb/s). Na drugim miejscu uplasowała się sieć T-Mobile (22,28 Mb/s) a na trzecim Play (20,01 Mb/s). Ranking w siepniu w tej kategorii zamyka niespodziewania Plus z wynikiem 18,63 Mb/s. Generalnie zauważyć można znaczy wzrost prędkości transmisji danych w sieci Orange oraz zaskakująco niski wynik Plusa. Tak znaczny wzrost prędkości w przypadku Orange może być wynikiem tzw. refarmingu (podkręcania sieci) o czym niedawno informował operator .

 

Uśrednione wyniki pomiarów w sieci LTE za miesiąc sierpień 2018 przedstawia poniższa tabela:

 

Wyniki w sieci 3G

Dodatkowo serwis RFbenchmark.pl udostępnia wyniki testów prędkości wykonane przez użytkowników znajdujących się tylko w zasięgu 3G. Wyniki te z miesiąca sierpnia 2018 pokazuje niżej zamieszczony diagram.

W tej kategorii pierwsze miejsce zajmuje T-Mobile osiągając lepszy wynik od Orange. Dalsze pozycje przypadły dla Plusa i Play.

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: Rfbenchmark.pl
Zobacz więcej nowości

2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net