Która sieć oferuje najlepszy mobilny internet ?
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Netia
Cyfrowy Polsat

Wyniki Speedtestu za luty 2019

Dodano: 05.03.2019

 

 

 

Test prędkości mobilnego internetu - Ranking operatorów: luty 2019

 

Wyniki w sieci LTE

Serwis Speedtest.pl regularnie publikuje wyniki testów prędkości transmisji danych uzyskach w sieciach operatorów mobilnego internetu. W lutym kolejność w rankingu uległa sporej zmianie w stosunku do poprzedniego miesiąca. Największe przyśpieszenie internetu mobilnego wśród największych operatorów komórkowych nastąpiło w sieci Play, która wysunęła się na drugie miejsce lutowego rankingu. Pierwsze miejsce, chociaż z niedużą przewaga, utrzymała sieć T-Mobile. Orange uzyskała średnią prędkość na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiąca co niestey pozwoliło na zajęcie dopiero trzeciego miejsca. Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Plus, który niestety osiągnął słabszy wynik niż w poprzednim miesiącu i generalnie znacznie odstaje od pozostałych trzech operatorów. Przedstawione rankingi oparte są o wyniki uwzględniające roaming krajowy, ponieważ wyniki takie najbardziej odzwierciedlają rzeczywistą prędkość transmisji uzyskaną przez użytkowników sieci.

 

Uśrednione wyniki pomiarów w sieci LTE za miesiąc luty 2019 przedstawia poniższa tabela:

 

Wyniki w sieci 3G/LTE

Dodatkowo serwis Speedtest.pl udostępnia wyniki testów prędkości uzyskane łącznie w zasięgu 3G i LTE. Wyniki te z miesiąca lutego 2018 pokazuje tabela poniżej.

W tej kategorii sytuacja wygląda podobnie jak w sieci LTE. Pierwsze miejsce zajmuje T-Mobile  osiągając nieco lepszy wynik od Play. Dalsze miejsca zajmują Orange i Plus.

 

Autor: KaEn
Źródło: speedtest.pl
Zobacz więcej nowości

2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net