Która sieć oferuje najlepszy mobilny internet ?
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Netia
Cyfrowy Polsat

Wyniki Speedtestu za marzec 2019

Dodano: 05.04.2019

 

 

 

Test prędkości mobilnego internetu - Ranking operatorów: marzec 2019

 

Wyniki w sieci LTE

Serwis Speedtest.pl regularnie publikuje wyniki testów prędkości transmisji danych uzyskach w sieciach operatorów mobilnego internetu. W marcu kolejność w rankingu uległa częściowej zmianie w stosunku do poprzedniego miesiąca. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu utrzymuje się T-Mobile zwiększając nieco prędkość transmisji w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Na drugie miejsce powróciła sieć Orange, wyprzedzając nieznacznie sieć Play. Wyniki uzyskane przez Play są nieco lepsze niż w poprzednim miesiącu ale niestety nie pozwoliło to utrzymać drugiego miejsca w rankingu. Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Plus, który osiągnął wyraźnie lepszy wynik niż w poprzednim miesiącu ale generalnie znacznie odstaje od pozostałych trzech operatorów. 

 

Przedstawione rankingi oparte są o wyniki uwzględniające roaming krajowy, ponieważ wyniki takie najbardziej odzwierciedlają rzeczywistą prędkość transmisji uzyskaną przez użytkowników sieci.

 

 

Uśrednione wyniki pomiarów w sieci LTE za miesiąc marzec 2019 przedstawia poniższa tabela:

 

Wyniki w sieci 3G/LTE

Dodatkowo serwis Speedtest.pl udostępnia wyniki testów prędkości uzyskane łącznie w zasięgu 3G i LTE. Wyniki te z miesiąca marca 2019 pokazuje tabela poniżej.

W tej kategorii sytuacja wygląda podobnie jak w sieci LTE. Pierwsze miejsce zajmuje T-Mobile  osiągając nieco lepszy wynik od Orange. Dalsze miejsca zajmują Play i Plus.

 

Autor: KaEn
Źródło: speedtest.pl
Zobacz więcej nowości

2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net