Która sieć oferuje najlepszy mobilny internet ?
Play
Orange
Plus
T-Mobile
Netia
Cyfrowy Polsat

Czy warto korzystać z darmowego internetu BDI

Dodano: 21.01.2017

 

Czy można pozbyć się ograniczeń przy korzystaniu z bezpłatnego dostępu do internetu BDI

Odpowiedź na takie pytanie może być twierdząca. Okazuje się, że można pozbyć się ograniczeń związanych ze zmniejszoną prędkością transmisji danych oraz z koniecznością wpisywania kodu capcha przy korzystaniu z darmowego internetu mobilnego BDI.

 

Trochę informacji o Areo2

Aero2 Sp. z o.o. jest telekomunikacyjnym operatorem infrastrukturalnym. Firma należy do Grupy Midas, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Aero2 posiada własne częstotliwości w paśmie 900 MHz oraz 2570-2620 MHz. W wyniku porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej UKE podczas rezerwacji częstotliwości 2570-2620 MHz, Areo2 zobowiązało się do udostępniania Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI). Ponadto Areo2 świadczy również usługi komercyjnego dostępu do internetu w postaci płatnych pakietów internetowych.

 

Bezpłatny Dostęp do internetu BDI

Usługa BDI świadczona jest przez Areo2 od 10 maja 2011 i miała być realizowana zgodnie z podjętym zobowiązaniem do 21 grudnia 2016.  Niedawno (22 listopada 2016) w wyniku negocjacji z UKE termin ten został wydłużony o 3 lata. Aero2 to jedyny operator telekomunikacyjny na polskim rynku, który oferuje Bezpłatny Dostęp do Internetu. W zasięgu BDI znajduje sie obecnie 99% mieszkańców kraju. Usługa świadczona jest głównie na częstotliwości 900 MHz w oparciu o technologię HSPA+ (3G). Bezpłatny dostęp do interentu ma jednak swoje ograniczenia. Po pierwsze prędkość transmisji danych jest ograniczona do 512 kb/s i po drugie czas trwania jednorazowego połączenia z siecią jest ograniczony do 60 minut (konieczność wpisania kodu captcha). Aby rozpocząć korzystanie z BDI musimy najpierw zamówić kartę SIM.

 

Komercyjny dostęp do internetu Areo2

Areo2 świadczy również usługi komercyjnego dostępu do mobilnego internetu. Oferowane pakiety nie mają żadnych ograniczeń w zakresie prędkości transmisji danych czy dostępnej techologii (LTE).  

Pierwszy pakiet nosi nazwę Economy a nastepne Premium i First Class. Okres ważności pakietów wynosi 30 dni. Jak widać są one dość atrakcyjne cenowo.

 

Promocyjne zasady korzystania z BDI

Areo2 jest również właścicielem sieci telefonii komórkowej a2mobile. Sieć ta jak na razie operuje w segmencie prepaid. Oferowane są odnawiane pakiety usług (z okresem ważności 31 dni) jak np. pakiet SUTY za kwotę 25 zł obejmujący nielimitowane SMS-y i rozmowy na komórki + 100 minut na numery stacjonarne + internet 10 GB.

Od 24 listopada 2016 operator uruchomił atrakcyjną promocję w sieci a2mobile pod nazwą ,,Rozdajemy Gigabajty".

Promocja polega na tym, że posiadając dostęp do internetu BDI od Areo2 i posiadając jednocześnie ofertę a2mobile mamy możliwość otrzymania bezpłatnie na karcie sim BDI pakietu 3 GB/miesiąc. Pakiet 3GB jest pakietem bez limitu prędkości i możemy go otrzymywać przez okres 12 miesięcy pod warunkiem, że w ofercie a2mobile uruchomimy pakiet usług ,,suty" za 25 zł/mies lub ,,obfity" za 19 zł/mies. W sumie możemy zyskać przez rok nawet 36 GB LTE.

Ogólnie można powiedzieć, że posiadając numer w a2mobile i łącząc go ze swoim numerem BDI pozbędziemy się ograniczeń prędkości, rozłączenia sesji co 60 minut oraz obowiązku wpisania kodu CAPTCHA.

 

Podsumowanie

Jak się zatem okazuje warto znać ofertę mobilnego internetu świadczoną przez Areo2 zarówno tę komercyjną jak i bezpłatnego dostępu BDI. Oferowane pakiety komercyjne są konkurencyjne w porównaniu do cen innych operatorów. Warto zatem się zastanowić czy korzystać na stałe w naszym laptopie czy tablecie z internetu od tego operatora. Posiadając smartfon dualsim możemy również korzystać z pakietów komercyjnych Areo2 i jednocześnie z usług głosowych innych operatorów. Możemy również korzystać kompleksowo z oferty tego operatora : w samartfonie korzystać z pakietu usług a2mobile i dodatkowo na osobnej karcie sim mieć do dyspozycji miesięcznie 3 GB internetu LTE. Ten dodatkowy internet możemy przeznaczyć na potrzeby innych urządzeń jak laptop, tablet, smartwatch czy M2M.

 

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: Areo2, a2mobile
Zobacz więcej nowości

2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net