Dlaczego zajmujemy się tylko ofertami z modemem ?


 

Mobilny dostęp do internetu możemy podzielić pod kątem zastosowanego urządzenia dostępowego. W ten sposób mamy  oferty takie jak:

- oferty z laptopem czy tabletem

- oferty z modemem

- oferty bez modemu ( tylko sim)

- oferty internetu w telefonie

W naszym serwisie postanowiliśmy zająć się tylko ofertami z modemem i z umową na czas określony 24 miesiące. Uważamy, że obecnie są to oferty najbardziej korzystne dla klienta. Oferty z laptopem czy tabletem są w zasadzie ofertami kupna tych urządzeń na raty powiększające  wysokość  miesięcznego abonamentu. Wydaje się , że w dzisiejszych czasach intensywnego marketingu i ciągle zmieniających się promocji taki sprzęt jak laptop czy tablet lepiej jest kupować w specjalistycznych sklepach gdzie można bez problemu zrealizować taki zakup na raty. W wielu przypadkach taki zakup może okazać się dla nas korzystniejszy.

Wielu potencjalnych użytkowników mobilnego internetu posiada już laptop z wbudowanym modemem do mobilnego internetu. W takiej sytuacji wydawało by się, że dla nich najlepszą ofertą jest propozycja samej karty sim. Lecz niestety w wielu przypadkach tak nie jest. W zakresie technologii mobilnego internetu w ostatnich latach nastąpił bardzo szybki postęp techniczny. Jeszcze kilka lat temu technologia LTE obejmowała zasięgiem tylko centra głównych aglomeracji.  W dużej części  istniejące na rynku laptopy czy tablety posiadają jeszcze modemy bez technologii LTE czy LTE Advanced. Modemy 2G czy 3G, jako samoistne urządzenia są obecnie przestarzałe technologicznie. W zasadzie modemy sprzed dwóch lat nie nadają się dzisiaj do użytku.  

Mając powyższe na uwadze uważamy, że na razie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zakup usługi mobilnego internetu wraz z modemem.  W  ofertach na 24 miesiące cena nowoczesnego modemu wynosi w większości przypadków symboliczną złotówkę.opracował: Krzysztof Nieścioruk


2012 Centel-Net. All rights reserved
projekt i wykonanie: Centel-Net